Amatöörien SM-karsintakisa heitettiin Utrassa 111 kilpailijan voimin

Amateur Series Joensuu 27.-28.6.2020Amateur Series -karsintakilpailu (Amatöörien SM-kilpailuihin) heitettiin muokatulla Utran frisbeegolfradalla 27.-28.6. Tähän kahden kierroksen kisaan osallistui yhteensä 111 heittäjää, seitsemässä eri luokassa. Joen Liitokiekon edustusta oli yhteensä 52 kpl ja kaiken kaikkiaan top-3 -sijoituksia jäi Joensuuhun 10 kpl ja SM-kisapaikkoja yhteensä 15 kpl. Isot onnittelut kaikille menestyneille!


MA1: 1. Joni Peltonen (Linnan Mando DG) 2. Pentti Kakkonen (JLK) 3. Miika Sikiö (JLK)

FA1: 1. Maria Pääkkönen (Willimiehen Disc Golf ry) 2. Riikka Rautiainen (JLK) 3. Henna Rummukainen (JLK)

FA40: 1. Minna Gröhn (JLK) 2. Heini Lindroos (JLK) 3. Asta Iljo (JLK)

MA40: 1. Vesa Peippo (Simpele DiscGolf) 2. Kalle Tapola (Aviaattorit) 2. Toni Moilanen (JLK)

MA50: 1. Janne Toivanen (Linnan Mando DG) 2. Jouni Salminen (Deep In The Forest ry) 3. Pekka Leinonen (SuRa Frisbee) 3. Saku Rusko (Linnan Mando DG) 3. Juhani Rautiainen (JLK)

Juniorit-15: 1. Juuso Timonen (Nätkin Annukat) 2. Tuukka Lappi (Pieksämäen ohiheittäjät) 3. Sasu Mähönen (Vuorelan Veikot)

Juniorit-18: 1. Eemi Pantsari (JLK) 2. Lassi Uusitalo (JLK) 3. Kasperi Pakarinen (Deep In The Forest ry)


JLK-sijoitukset:

(SM = SM-kisapaikan varmistaneet)

MA1:

02. Pentti Kakkonen (-13) SM
03. Miika Sikiö (-11) SM
05. Samu Kesonen (-8) SM
06. Pasi Harjula (-5) SM
06. Joel Kettunen (-5) SM
08. Teemu Pietarinen (-4)
15. Ville Pyykönen (-2)
18. Heikki Pippuri (-1)
18. Ville Vikström (-1)
18. Aku Salakka (-1)
22. Henri Honkanen (E)
22. Joaquin Rodriguez (E)
25. Marko Pettersson (+1)
25. Marko Vatanen (+1)
29. Esa Ojalammi (+3)
29. Henri Kananen (+3)
29. Mikko Auvinen (+3)
34. Tero Litmanen (+5)
34. Tommi Knuutinen (+5)
34. Matias Väliahdet (+5)
37. Toni Parkkinen (+6)
37. Juuso Salomies (+6)
48. Matti Rautiainen (+13)
49. Joonas Pehkonen (+14)
50. Anssi Korhonen (+16)
50. Toni Koskinen (+16)
53. Antti Mikkonen (+24)
54. Miska Luoma (+32)
55. Juho Ahveninen (+39)
56. Tuukka Renkman DNF

Juniorit-18:

01. Eemi Pantsari (-9) SM
02. Lassi Uusitalo (-7) SM
05. Aku Kastinen (-2) SM

MA40:

02. Toni Moilanen (-2) SM
08. Pasi Piironen (+5)
10. Saku Lindroos (+8)
10. Juho Anttila (+8)
13. Marko Hiltunen (+11)
16. Antti Ylönen (+18)
18. Sami Vuomajoki DNF

MA50:

03. Juhani Rautiainen (+6) SM
07. Jari Blomberg (+7)
08. Ismo Louhelainen (+10)
10. Ilpo Iljo (+12)
12. Kari Kontkanen (+16)
14. Markku Penttonen (+33)

FA1:

02. Riikka Rautiainen (+14) SM
03. Henna Rummukainen (+16) SM

FA40:

01. Minna Gröhn (+26) SM
02. Heini Lindroos (+29) SM
03. Asta Iljo (+37) SM

Juniorit-15:

06. Leevi Matikka (+18)


Kisan yhteistyökumppanit

Julkaistu kohteessa Frisbeegolf, Frisbeegolf kilpailut

Arkisto

Kategoriat

Top